Czy da się zarobić na sprzedawaniu skórek w grach?

Kilka lat temu na skórkach w grach opierał się cały rozbudowany rynek. Wśród nich znajdowały się poważne firmy, oferujące wymianę skórek, powstawały rynki wtórne, gracze handlowali na różnych grupach, a czasem pojawiały się całe formalne giełdy. Dziś jednak ten temat znacząco przycichł, głównie dlatego, że coraz więcej gier nie pozwala przesyłać przedmiotów z konta na konto. Ale nie oznacza to, że te drzwi do zarobku są w pełni zamknięte.

Nie można określić, jak skórka stanie się cenna


Dużym problemem współczesnego rynku skórek jest to, że ciężko jest określić, jaka skórka może przybrać na wartości. Kiedy w grze pojawiają się limitowane przedmioty, mogą stać się one bardzo cenne albo po kilku dniach stać się zbyt powszechne, żeby można było liczyć na zysk z ich sprzedaży. Oznacza to, że wiele osób, które zajmują się zbieraniem albo kupowaniem skórek musi liczyć się z potencjalną stratą. Jeśli nikt nie będzie chciał kupić danego przedmiotu, to nie będzie można liczyć nie tylko na zysk, ale także na pozbycie się go. W takim wypadku staje się on kosztem, a nigdy nie jest pożądane.

Nie każda gra pozwala na handlowanie przedmiotami


Częstym problemem, z jakim mogą spotkać się gracze chcący zarobić na skórkach, jest sama gra. Wiele z tytułów wyraźnie zabrania w swoim regulamin sprzedaży elementów ozdobnych, a niektóre nie wprowadzają możliwości przesyłania sobie przedmiotów. Znacznie częstszym modelem jest dziś przypisywanie ich do konkretnego konta, żeby gracze nie mogli zarabiać na nich na rynku wtórnym. Sprzedaż kont często jest traktowana jako naruszenie regulaminu, co sprawia, że większości popularnych skórek w zasadzie nie da się już zdobyć w legalny sposób. To problem dla wielu kolekcjonerów, zarówno tych, którzy mają cenną kolekcję, jak i dla tych, którym brakuje kilku limitowanych skórek do posiadania kompletu.

Trzeba szybko wyłapywać okazji


Nie zawsze skórki są wartościowe tak samo przez cały czas. Czasami coś staje się droższe, bo jest limitowane, po czym twórcy dodają dany przedmiot z powrotem do gry i nie opłaca się go już kupować. Przez to osoby, które chcą szybko na nich zarobić, muszą działać, kiedy tylko pokaże się jakaś ciekawa okazja. W grach nie można czekać z nadzieją, że z czasem dana skórka zdrożeje jeszcze mocniej. Co prawda taka strategia czasami okazuje się bardzo skuteczna, ale kiedy twórcy gry widzą, ile tracą przez swoje ruchy, znajdują prostą możliwość zarobienia, czyli dodania porządnych przedmiotów ponownie, za niższą cenę niż ta na rynku wtórnym.

1 thought on “Czy da się zarobić na sprzedawaniu skórek w grach?

  1. Miałem kiedyś renowowane konto na popularnej platformie sprzedażowej ze skórkami do gry. Można było dorobić, nie narzekałem.

Comments are closed.