Stare gry – Tom Clancy’s Rainbow Six Rogue Spear

Tom Clancy’s Rainbow Six Rogue Spear miał swoją światową premierę 31 sierpnia 1999 roku, a na PC zadebiutowała 16 września tego samego roku. Publicystą gry jest firma Red Storm Entertainment, natomiast twórcą Red Storm Entertainment, Ubisoft Milan. Gra należy do gatunku taktycznych strzelanek. Tom Clancy’s Rainbow Six Rogue Spear jest sequelem gry akcji Rainbow Six. W grze ponownie zajmujemy się działaniami antyterrorystycznymi.

Gra oferuje 18 misji w trakcie których będzie nam dane przeprowadzić międzynarodową grupę antyterrorystyczną przez 16 różnych lokacji, w których trzeba będzie wykonywać najtrudniejsze zadania i pokonać najgroźniejsze organizacje przestępcze na świecie. Jak już wspomniałem gra to strzelanka taktyczna, zatem szarża na wroga na wzór FPS nie zda egzaminu wróg po prostu wyeliminuje całą naszą drużynę, a misja zakończy się niepowodzeniem. Zanim zaatakuje się wroga należy ułożyć odpowiednią taktykę w tej grze każdy krok musi być przemyślany, zatem fani gier taktycznych będą zachwyceni. W dodatku trzeba umiejętnie wykorzystać posiadany sprzęt. Dopiero po rozpracowaniu wroga można ruszyć do akcji i wykonać cele misji.

W grze można między innymi zarządzać snajperami, należy to robić umiejętnie co zdecydowanie ułatwi wykonanie misji. Oprócz wspomnianego trybu snajperskiego gra oferuje też inne nowości np. edytor misji – można zmieniać założenia misji czy rozlokowanie terrorystów. Kolejne zmiany to specjalna funkcja umożliwiająca zarejestrowanie i odtwarzanie powtórki akcji czy sugestywne i realistyczne odgłosy dźwiękowe. Ponadto inteligencja naszych przeciwników jak i sprzymierzeńców została poprawiona. Grafika też uległa zmianie na plus wprowadzono między innymi efekty pogodowe jak śnieg czy deszcz. W dodatku wprowadzono liczne efekty specjale związane z użyciem broni, granatów i ładunków wybuchowych.

W grze można oprócz trybu jednoosobowego wypróbować też tryb dla wielu graczy co daje dodatkowe godziny rozrywki. Gra została przyjęta ciepło przez graczy i otrzymała świetne oceny, dlatego warto w nią zagrać, a dla fanów gier taktycznych jest to pozycja wręcz obowiązkowa.

1 thought on “Stare gry – Tom Clancy’s Rainbow Six Rogue Spear

  1. Porządna gierka. 18 misji sprawia, że można się wciągnąć na dobre kilka dni, aby je wszystkie przejść.

Comments are closed.