Historia pokera

poker

Gry karciane znane są od bardzo wielu pokoleń. Karty do gry zostały wynalezione w Chinach, skąd w 1360 roku trafiły do Europy. Na dzisiejszym rynku dostępnych jest około 10 000 gier karcianych, w tym blackjack, bakarat, a także poker – niekwestionowany mistrz w grach stołowych na prawdziwe pieniądze.

Obecnie w pokera na pieniądze grają nie tylko profesjonaliści, ale i amatorzy, którzy tłumnie odwiedzają kasyna online i stacjonarne. Zobaczmy zatem, co sprawia, że poker jest tak popularny i jakie są różnice między rozgrywką offline i online.

Najbardziej lukratywna gra karciana na świecie

Nie ma wątpliwości, że piłka nożna, baseball i koszykówka to sporty przynoszące wysokie dochody na całym świecie. Jednak nie mogą konkurować ze starym, dobrym pokerem. Suma nagród w rozgrywkach pokerowych nierzadko osiąga dziesiątki milionów dolarów. I to właśnie sprawia, że poker jest najbardziej dochodowym sportem na tej planecie.

Na przykład, rozgrywki pokerowe WSOP Main Event, które odbyły się w 1993 roku, były pierwszym turniejem z pulą nagród w wysokości miliona dolarów.

Największe wygrane w pokerze

Na przestrzeni lat gracze zgarnęli kilka naprawdę olbrzymich wygranych, które sprawiły, że poker stał się niezwykle ceniony wśród hazardzistów.

Największą nagrodę zdobył Antonia Esfandiari, który opuścił turniej WSOP 2012 Big One for One Drop z rekordową wygraną w wysokości 18,3 miliona dolarów.
Z kolei w 2014 roku pokerzysta Daniel Colman wygrał 15,3 miliona dolarów, biorąc udział w The Big One for One Drop. Warto jeszcze wspomnieć o Eltonie Tsang i jego nagrodzie o wartości 12,3 miliona dolarów, którą zdobył podczas Monte-Carlo One Drop Extravaganza 2016.

Kiedy powstała pierwsza gra w pokera online?

Poker online jest stosunkowo młody. Wszystko miało swój początek 01 stycznia 1998 roku, kiedy uruchomiono pierwszą stronę pokerową online, Planet Poker. Mówi się, że pierwsze zakłady stawiano na Limit Hold’em w wysokości 3 USD i 6 USD.

Poker i telewizja

Pierwszym wydarzeniem pokerowym transmitowanym w telewizji był World Series of Poker. Mistrzostwa można było oglądać na żywo w 1973 roku. Dzięki temu poker znalazł się w centrum uwagi, co dramatycznie zwiększyło jego popularność. Obecnie jest wielu streamerów na Twitchu, którzy transmitują swoje rozgrywki pokerowe na żywo.

Najbardziej tajemniczy pokerzysta

Chyba nie ma na tym świecie fana pokera, który nie znałby imienia „Isildur1”. W 2009 roku Isildur1 przeszedł do historii, ponieważ pokonał wiele gwiazd pokera tamtych czasów, takich jak Tom Dwan, Phil Ivey i Patric Antonious. Gracz ten pojawił się znikąd i nie miał też żadnego sponsora.

Dzisiaj wiadomo, że Isildur1 to Viktor Blom, który wzbudził niesamowite zainteresowanie pokerem, generując intensywne emocje w wielu kibicach. Jego agresywny styl pozwolił mu wygrać ponad dwa miliony dolarów, korzystając tylko z bankrolla w wysokości 2000 USD. I wygrał tę nagrodę w bardzo krótkim czasie. Jak dotąd, Viktor Blom zarobił na pokerze ponad sześć milionów dolarów.

Czarny piątek w pokerze

Czarny piątek był najbardziej niszczycielskim wydarzeniem w historii pokera. 15 kwietnia 2011 r. Departament Sprawiedliwości upuścił młotek na główne strony pokerowe. W tym momencie tysiące pokerzystów zostawiło na swoich kontach duże sumy pieniędzy. I nie byli pewni, czy uda im się je odzyskać. W sumie większości graczy zajęło prawie dwa lata, aby w końcu odzyskać pieniądze.

Ile osób gra dziś w pokera online?

Według Forbesa w pokera online gra około 100 milionów graczy. Wszystkie te historyczne momenty, o których wspomnieliśmy powyżej, sprawiają, że poker jest jednym z najpopularniejszych sposobów spędzania czasu zarówno online, jak i offline.

Wniosek

Historia pokera sięga bardzo zamierzchłych czasów naszej cywilizacji. A dzisiaj wszystko wskazuje na to, że poker nadal będzie się rozwijać i zapewniać coraz więcej ekscytujących dodatków do rozgrywki.

Jeżeli więc mamy zamiar uciąć sobie partyjkę w kasynie online, wystarczy, że odpalimy https://kasyno24.pl/kasyna-online-na-prawdziwe-pieniadze/ na naszym telefonie. A po określeniu własnego bankrolla, zarejestrowaniu się w kasynie i wybraniu odmiany pokera, możemy już śmiało przystąpić do emocjonującej rozgrywki na prawdziwe pieniądze.