Dlaczego wszyscy gracze czekają na wydarzenie rocznicowe w Overwatch?

Wydarzenie rocznicowe, inaczej rocznica, przyciąga co roku masę graczy, nawet tych, którzy na co dzień nie odwiedzają już Overwatcha. Choć z pozoru to niewyróżniający się niczym okres, to każdy może znaleźć podczas jego trwania coś dla siebie. Nie dostajemy żadnych nowych limitowanych trybów do grania, ale i tak nie zabraknie nam pomysłów na spędzanie czasu w grze, która każdego dnia przygotowuje dla nas coś nowego.

Powtórka z całego roku w trzy tygodnie


Jak każde wydarzenie specjalne w Overwatchu, Rocznica trwa dokładnie trzy tygodnie. Zaczynamy we wtorek o dwudziestej i dokładnie po trzech tygodniach Rocznica znika, a na jej miejsce powraca standardowa, nudna gra. Jednak każdy zdąży za nią zatęsknić przez wrażenia, jakie daje nam majowy event w Overwatch. To przede wszystkim szybka powtórka z całego roku. Przez dwanaście miesięcy twórcy dają nam sześć wydarzeń specjalnych, zazwyczaj związanych z tym, co akurat dzieje się na świecie, a Rocznica łączy je w pewien sposób w jedną całość. Jak sama nazwa wskazuje, możemy się jej spodziewać w okolicach rocznicy wypuszczenia Overwatcha na rynek. Z tej okazji twórcy świętują wraz z graczami i dają im dostęp do funkcji, które przeważnie odblokowują się tylko wraz z nadejściem konkretnego wydarzenia.

Gry i tryby na specjalne okazje


Wraz z rozpoczęciem się Rocznicy, pojawiają się tryby zarezerwowane dla innych wydarzeń specjalnych. W tym roku możemy zagrać we wszystko, co pojawiło się na przestrzeni ostatnich lat, wraz z modyfikacjami. Codziennie twórcy dają nam dostęp do innych trybów. W tym roku we wtorek zagramy Letnie Igrzyska, w środę i czwartek tryby związane z Halloween, w piątek wszystko, co twórcy oferują nam w czasie Świąt Bożego Narodzenia, w sobotę przychodzi czas na Chiński Nowy Rok, a w niedzielę i poniedziałek przenosimy się do Archiwów. Dzięki temu każdy, kto przegapił dane wydarzenie, może spokojnie zagrać w oferowane w nim tryby oraz wygrać skrzynki, których nie udało mu się wcześniej zdobyć, a dzięki szybkiej rotacji nie nudzimy się po tygodniu. Dzięki temu możemy cieszyć się grą każdego dnia i zdobywać nagrody za wygrane.

Skórki dostępne od zaraz


Podczas trwania wydarzeń specjalnych możemy kupić skórki do naszych postaci oraz inne elementy dekoracyjne. Nie wpływają one na naszą rozgrywkę, ale pomagają nadać naszym ulubionych postaciom odrobiny naszego charakteru. W grze znajdziemy takie elementy, które zakupić możemy jedynie podczas trwania określonego wydarzenia, a jeśli nam się to nie uda, musimy czekać cały rok, aby znowu uzyskać do nich dostęp. Podczas Rocznicy wszystkie zostają odblokowane. Jedynym minusem jest to, że skórki, które pojawiły się w grze w tym roku, wciąż mają swoją pierwotną cenę, czyli 3000 kredytów, przez co gracze mniej chętnie po nie sięgają, ale poza tym każda inna skórka jest dla nas dostępna za jedyne 1000 kredytów. Każdy gracz zbiera na tę okazję wirtualną walutę i stara się wykupić wszystko, na co ma ochotę.