Stare gry – Mortal Kombat II

Producentem i wydawcą gry Mortal Kombat II jest Midway Games. Gra miała światową premierę w listopadzie 1993 roku i stanowiła kontynuację I części Mortal Kombat, która odniosła ogromny sukces.

Gra jest klasyczną i bardzo brutalną bijatyką, ale nie jest pozbawiona fabuły, która w skrócie wygląda tak: pięćset lat temu czarownik Shang Tsung został wysłany na Ziemię, aby nią zawładnąć, jednak jego plan się nie powiódł, ponieważ 7 ziemskich wojowników mu przeszkodziło, a sam główny protagonista został pokonany przez Liu Kanga. Przez swoją porażkę miał on zostać srogo ukarany, ale wybłagał swojego pana o drugą szansę. Tym razem zwabia on bohaterskich wojowników w zaświaty i tam próbuje ich pokonać. Tyle jeśli chodzi o fabułę. W kwestii graficznej gra jest z 1993 roku więc zdecydowanie odbiega od dzisiejszych standardów ( np. postacie są trochę rozmazane ), ale w tamtych czasach grafika była dobra. Jednak muzyka wpada w ucho nawet dziś i miło jest przy niej brutalnie mordować kolejnych przeciwników.

Oczywiście podobnie jak w pierwszej części każdy z bohaterów ma ciosy specjalne oraz co jest piękne w tej serii brutalne zakończenie walki tak zwane Fatality ( każda postać może wykonać 2 Fatality ). Gra była wówczas jedną z najbrutalniejszych o ile nie najbrutalniejszą grą – wyrywanie kończyn, obcinanie głów, zjadanie przeciwnika i inne jak najbrutalniejsze wykańczanie przeciwnika były tutaj na porządku dziennym. Są też dwa łagodniejsze tryby zakończenia walki jeśli ktoś brzydzi tak brutalną przemocą – Babality (zmiana przeciwnika w płaczące niemowlę) lub Friendship (okazanie gestu przyjaźni pokonanemu przeciwnikowi np. podarowanie mu prezentu).Liczba postaci i aren została powiększona w porównaniu z pierwszą częścią – mamy 12 postaci i trzy ukryte.

W grze mamy do wyboru jeden tryb – turniej dla pojedynczego gracza. Są to drabinki z przeciwnikami, których trzeba pokonać i tak, aż do ostatniego wroga czyli spotkania z Shao Kahnem, którego ubicie stanowi spore wyzwanie. Gra Mortal Kombat II uważana jest za jedną z najlepszych z serii i wciąż wielu graczy chętnie do niej wraca.

Grę z czystym sumieniem można polecić każdemu kto choć trochę lubi bijatyki i nie przeszkadza mu przemoc w grach.

Przeczytaj również